fbpx

Zeynep Zongür

Zeynep ZONGÜR

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Zeynep ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 2007 yılında Doğuş Üniversitesi Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yönetimi bölümü ön lisans eğitiminden sonra, Lisans eğitimini İşletme ile tamamladı.

2008 yılında Acıbadem Sağlık Grubu İnsan Kaynakları departmanında uzman yardımcısı olarak kısa bir dönem görev aldıktan sonra,eğitimini aldığı ve gelecekteki yol haritasını üzerinde çizdiği gayrimenkul sektörüne dışarıdan bireysel olarak yazdığı makalesi beğenilerek sektöre giriş yaptı.

2009 yılında dünyadaki öncü markasında çalışma hayatına başladıktan sonra Franchising, pazarlama, franchise satış ve pazarlama, franchise kurulum başlangıçtan tepeye kadar bulunan tüm görevlerinde lider, girişimci ve yenilikçi ruhunu ortaya koymuştur. Önünde planladığı kariyer yaşamını hem ulusal, hem uluslararası arenada sağlam adımlara götürmek için saygın uluslararası bir dil kuruluşu olan EC kurumlarında dil eğitimini tamamlamak üzere New York’a gitti.

Çalışma hayatında kısa veya uzun süreli birlikte çalıştığı tüm ekip arkadaşlarından hedeflediği yolda pozitif şekilde kullanacağı edinimleri olmuş ve bildiklerini öğretmekten hep keyif almıştır.
Hali hazırda gayrimenkul sektöründe kariyer yaşamını başarıyla sürdüren Zeynep, uzun yıllardır tutkusu olan makale yazma alışkanlığını geliştirerek daha direkt ve profesyonel bir şekilde girişimcilere yönlendirmek, sahip olduğu bilgi ve deneyimleriyle, doğru kişileri, doğru franchise ağında buluşturmak amacıyla bu platformu, bir start up olarak başlatmıştır.

Hayat amacı yaptığı her işte örnek olmak olan Zeynep, Franchise Danışmanlık markası ile birlikte Türkiye’de ve tüm Dünya ülkelerine Master Franchise sistemlerini yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Benimle İletişim 
Beni twitter’dan takip edebilirsiniz: @zngrzeynep
Linkedin’den de ayrıca makalelerimi takip edebilirsiniz: Zeynep Zongür
İnstagram’dan erişebilirsiniz: @zeynepzngr
Facebook’u zaman zaman kullanıyorum.
Elektronik posta adresim:
zeynep(at)franchisedanismanlik.com

zeynep(at)devredelim.com

About Me 

Zeynep who came to the world in 1989 in İstanbul.After completing her primary and secondary education and immediately after the Doğuş University Real Estate and Real Estate Management undergraduate program. In 2007 completed her degree in Business Administration.

In 2008, after taking a short  term in Acıbadem Health Group in term stance as a assistant specialist Human Resources department. She,by beeing invited on on article.She wrote personally stepped into real estate industry which she had drawn her career path and been educated on.

Since 2009, after starting to work in the leading real estate brand in the world she has revealed her leadership, entrepreneurial and innovative spirit in all her positions from the beginning to the top in Franchising, marketing, franchise sales and marketing and franchise establishment department. She traveled to New York to complete her language education at EC institions a reputable internetional language organization, to take the planned career ahead in both the national and international area.

All the teammates who she has worked together, either for a short or a long time, in her working life.Have always had their acquirements to use in a positive way and have always enjoyed teaching what they know.
In her professional and personal life she has had gains and benefits that she has made sure to be able to use in her favor in her way.And has always enjoyed teaching what she knows for goo. from all people she has shared her time and energy for short or long.
Currently continuing a career in the real estate industry with success Zeynep, by improving article writing habit-her lifetime passion-has initiated this platform as a start-up with the aim of directing entrepreneurs in a more direct and professional way, and bringing right people together in the right franchise web thanks to knowledge and expreince.
Zeynep whose aim has always became to the demonstrate a good example in all works she is in volved targets along with the Franchise Consulting brand. It aims to expand Master Franchise Systems in Turkey and all countries of the world.

Contact with me 
You can follow me on Twitter: @zngrzeynep
Also, you can follow my articles on Linkedin: Zeynep Zongür
You can follow me on Instagram. I call entrepneurs with little tips from here: @zeynepzngr
I use facebook time to time.
My email adress is:
zeynep(at)franchisedanismanlik.com

zeynep (at) devredelim.com