fbpx

Hakkımızda

2013 yılında kurulan Franchise Danışmanlık markamızla, franchise sektöründe bir çok ulusal ve uluslararası markaya hizmet vermiş bulunmaktayız. Bu marka ile beraber yüzlerce yeni franchise noktaları oluşturulmuştur. Bu süre zarfında markalara ait verilmiş olan franchise’ların zaman içerisinde el değiştirmek durumda kaldığını gözlemlemiş durumdayız. Markalara ait   bayilerin kapanmasının markalar adına olumsuz etki yarattığını görmekteydik. Bu sebeple  doğru franchise’ların doğru kişilerin doğru lokasyonlar da devredilmesinin  profesyonel bir kuruluş tarafından yapılması gerektiğini tespit ettik. Bu profesyonel kuruluşun ise hem gayrimenkul, hem franchise sistemi hakkında yeterli bilgisi olması gerektiği ise çok net görünmekteydi.

İşte tam bu noktada, yaklaşık 25 yılı aşkın satış deneyimi, 10 yılı aşkın gayrimenkul franchise deneyimi ve 7 yılı aşkın farklı sektördeki franchise deneyimimizle devredelim.com’u oluşturmaya karar verdik.

devredelim.com sadece internetten satış veya kiralama aracılığı yapan bir kuruluş değildir. Bizzat markalara sahada satış ve devir desteği veren bir ‘Danışmanlık’ markasıdır.

Bu sistem birkaç ana başlıkta konumlandırılmıştır.

  • Genel İlanlar ( Devren Satılık- Kiralık )

Ulusal, uluslararası veya bireysel markalar kendi mağazalarını, işletmelerini devir etmek istediklerinde  bu panelde tanıtımlarını ve ilanlarını yapabileceklerdir. Tüm bilgilerini bu panelde belirtmekte özgürdürler. (Fiyat, m2,çalışan sayısı vb.) Bu panel tüm markalara açıktır ve ’devredelim.com’ tarafından  her hangi bir bedel yansıtılmayacaktır.

  • Münhasır İlanlar   ( Devren Satılık – Kiralık )

-Bu panel ulusal , uluslararası veya bireysel markaların gizlilik esası ile çalışması için tasarlanmıştır. Burada Markalarla , devredelim.com tarafından münhasır danışmanlık sözleşmesi yapılacaktır. Bilgiler alıcılara şahsen belli koşulları gerçekleştirdikten sonra aktarılacaktır. Devredelim.com tarafından burada alıcılar’dan hiçbir hizmet bedeli/komisyon talep edilmeyecektir. Gizliliğe çok önem veriyoruz. Devir edileceği alelen konuşulmuş işletmeler prestij kaybına uğramaktadır. Doğru danışmanlık hizmeti veremeyenler iyi niyetli de olsa yatırımcıya zarar vermektedirler.

Bu panel müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin uzantısı durumundadır.

Zira müşterilerimiz zaman zaman sadece kendilerine ait gayrimenkullerini satmak veya kiralamak istemektedirler ve bu hizmeti de bizden almak konusunda ısrar etmektedirler. Özel müşterilerimizin bu ihtiyaçlarını da karşılamak adına oluşturulan bir paneldir.

  • Master Franchise

-Uluslararası arenadan Türkiye pazarına girmek isteyen franchise markalarının, ülke veya bölge hakkının verilmesi ile ilgili paneldir.  Bu tür hizmetler diğer markamız olan FRANCHİSE DANIŞMANLIK tarafından yürütülecektir.

  • Master Franchise Devirleri

Ulusal veya uluslararası master franchise’larin devren bir başka şahıs ve şirkete devri ile ilgili paneldir.

Uluslararası arenadan Türkiye pazarına girmek isteyen franchise markalarının, ülke veya bölge hakkının verilmesi ile ilgili hizmetleri ise Devredelim.com ile beraber  diğer markamız olan FRANCHİSE DANIŞMANLIK markamız yürütmektedir.

  • Marka Devirleri

2019 yılında Türkiye pazarında franchise veren şirketlerin 1500’e,pazar hacminin ise 45 milyar dolara ulaştığını gördük.

ULUSAL Franchise Derneği (UFRAD) verilerine göre, Türkiye’de 2 bine yakın zincir mağaza ve bunlara ait 50 bin civarında şube franchising sistemini kullanmaktaydı. 2020 yılında yaşanan ulusal ve uluslararası olumsuzluklar pazarın hızla daraldığını göstermektedir.

Ulusal ve uluslararası oyunculara ait franchise noktalarının özellikle, AVM’lerden başlamak üzere kapandığını görmekteyiz. Bazı markalar bu küçülmeyi yaşarken bazı Şirketler ise ellerinde bulunan marka ve markaların bir kısmını devretmek suretiyle sadeleşmeye gitmektedirler.

Bununla beraber normal akış içerisinde, işleyişlerinde sorun olmayan ve kazanç noktasında sıkıntı yaşamayan lakin bir çok farklı nedenlerden dolayı ise devretmek isteyen onlarca marka da bulunmaktadır.

Franchise Markalarını sağlıklı devretmek için franchising mantığını, süreçlerini, çalışma biçimlerini ve bütçe kullanımını bilmek gerekmektedir.

‘Franchise Danışmanlık’ 15 yıllık başarılı geçmişini DEVREDELİM.COM ile paylaşmak suretiyle, alan ve satan olarak her iki tarafında tatmin olabileceği bir platformu oluşturmaktadır.

  • Şirket – İşletme Devirleri

-Uluslararası ve/veya  ulusal şirketlerin hisse ve/veya tamamını devredilmesi ile ilgili, danışmanlık hizmetidir. Şirket içerisinde bir işletme ile, beraber de devredilebilir. Bu tür hizmetler şirketlerin finans yapılarıyla doğrudan ilgili olduğu için daha kapsamlı ve uzun soluklu bir süreç olarak  devredelim.com/ franchisedanismanlik.com tarafından beraber yürütülecektir